Pianki tapicerskie

Bloki z pianki poliuretanowej dla przemysłu meblarskiego

Vita Polymers Poland już od ponad 25 lat z sukcesem zaopatruje branżę meblarską w bloki z tapicerskiej pianki poliuretanowej PUR. W bieżącej ofercie handlowej VITA oferuje najwyższej jakości pianki tapicerskie a w tym pianki komfortowe wysokoelastyczne, pianki poliuretanowe trudnopalne, oraz specjalistyczne pianki viscoelastyczne oraz pianki antybakteryjne do produkcji materacy i toperów.

Pianki tapicerskie przeznaczone do zastosowania w meblach tapicerowanych, materacach i poduszkach:

Tapicerskie pianki meblowe

Znalezienie odpowiedniego materiału do wypełnienia krzeseł, kanap, foteli czy sof to wymagające zadanie. Pianka tapicerska naszej produkcji spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Na przestrzeni lat zdołaliśmy opracować technologię pozyskiwania bloków z poliuretanu o znakomitych właściwościach. Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszyn, rozległą wiedzą na temat procesów związanych z wytwarzaniem gąbek oraz zapleczem laboratoryjnym, które pozwala nam potwierdzić jakość naszych produktów przeznaczonych dla branży meblarskiej. Każda partia gąbek tapicerskich przechodzi szczegółowe testy, których celem jest określenie oraz sprawdzenie materiałów pod kątem własności fizykomechanicznych i trudnopalności.

Bloki z pianki poliuretanowej

Idealna gąbka meblowa jest nieodłącznym elementem każdego zakładu produkującego krzesła, fotele oraz inne części wyposażenia wnętrz. To też produkt, który musi charakteryzować się określonymi parametrami. Gąbka do mebli powinna łatwo się odkształcać i dopasowywać do krzywizn ciała, ale i wracać do pierwotnej formy wówczas, kiedy mebel nie jest użytkowany. Ten efekt udało nam się uzyskać poprzez zastosowanie do produkcji poliuretanowej pianki tapicerskiej specjalnej receptury gwarantującej najwyższą elastyczność. Nasze gąbki do mebli są ponadto lekkie, dzięki czemu nie wpływają znacząco na wagę wypełnianego fotela czy krzesła. Zadbaliśmy także o trwałość proponowanych przez nas rozwiązań. Wszystkie bloki objęte są kilkuletnią gwarancją – to wyraz naszej pewności odnośnie ich żywotności oraz unikalnych właściwości.

Idealne do wypełniania siedzisk i oparć w meblach

Co ważne, elastyczne bloki poliuretanowe do wypełnienia charakteryzują się także doskonałą wentylacją. Przemyślana struktura gąbki tapicerskiej została zaprojektowana w ten sposób, żeby przepływ powietrza został zachowany na wysokim poziomie. Wysokoelastyczne, sprężyste oraz trudnopalne bloki poliuretanowe naszej produkcji są także łatwe w obróbce, o czym przekonało się już wielu naszych klientów. Można im nadawać dowolny kształt, dzięki czemu wyroby poliuretanowe wykorzystuje się także do wypełniania nie tylko większych elementów, takich jak siedziska czy oparcia, ale i mniejszych części, np. podłokietników.

Pianka meblowa i jej szerokie zastosowanie

Bloki i gąbki tapicerskie zwiększają komfort użytkowników, zapewniając im miękkie oparcie. Sprężyste wypełnienie, powstające w naszych zakładach w Brzegu Dolnym oraz Lublinie, jest wykorzystywane jako element foteli, krzeseł, taboretów, łóżek, sof i kanap. Blokami z pianki wypełnia się przede wszystkim siedziska, ale i boczki, co znacznie podnosi wygodę. Wysokoelastyczne elementy spotkamy także w wezgłowiach łóżek oraz dekoracyjnych panelach ściennych.

Poliuretanowe pianki tapicerskie

W naszych zakładach powstają elastyczne i trwałe bloki do mebli tapicerowanych o różnych właściwościach. Część z nich jest wyprodukowana na bazie surowców odnawialnych, zaś wszystkie wykonane są w oparciu o technologie i procesy przyjazne dla środowiska. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą gąbek z pianek poliuretanowych.

Pianki tapicerskie – kontakt:


Newsletter