Pianki Standardowe VITAPOL VPPT

Pianki poliuretanowe komfortowe zmiękczane

Obecnie w programie produkcji Vita Polymers Poland znajduje się ponad 56 różnych pianek polieterowych elastycznych, charakteryzujących się unikatowymi parametrami.

Każda partia produkcyjna pianek VITAPOL VPPT testowana jest w lokalnym laboratorium kontroli jakości Vita pod kątem własności fizykomechanicznych według stosownych norm międzynarodowych.

Komfortowe zmiękczane pianki poliuretanowe mają szereg zastosowań, dzięki swojej elastyczności. Głównie jest to produkcja mebli tapicerowanych i materacy. Niemniej jednak zmiękczane pianki polieterowe VITAPOL stosowane są też w branżach niezwiązanych z meblarstwem, wśród których wymienić należy:

Nowoczesne technologie produkcji i przetwórstwa pianek VITAPOL stosowane przez Vita Polymers Poland poszerzyły również horyzonty stylistyki i projektowania mebli – proces ten wpływa na nieustanne podnoszenie walorów użytkowych oraz i estetycznych mebli tapicerowanych. Dlatego część mebli dzięki zastosowaniu poliuretanów może pretendować do miana dzieła sztuki użytkowej.

Najwyższej jakości komfortowe, zmiękczane pianki poliuretanowe VITAPOL VPPT to najbardziej odpowiedni materiał do każdego typu mebli tapicerowanych oraz materacy.

Rekomendacje dla użytkownika pianek standardowych

Elastyczne i komfortowe, zmiękczane pianki poliuretanowe produkowane przez Vita Polymers Poland sp. z o.o. używane mogą być w wielu różnych zastosowaniach, z których podstawowe to produkcja mebli tapicerowanych i materacy. Inne równie popularne obszary znaleźć można w przemyśle samochodowym, tekstylnym, opakowaniowym oraz w zastosowaniach higienicznych.

Produkowana przez nas gama produktów pozwala dobrać odpowiedni materiał do każdego nawet najbardziej skomplikowanego zastosowania. Kryteria wyboru zależeć powinny od wielu czynników, jak np. grubość poduszki, materiał obicia (pokrycia), dopuszczalna utrata twardości i odkształcenie podczas użytkowania, typ zastosowanych (jeśli się stosuje) sprężyn, forma zaprojektowanego wyrobu itp. Przy projektowaniu pamiętać należy, że lepsze własności podczas długotrwałego użytkowania (mniejsze odkształcenie i mniejsza utrata twardości) zawsze wykazują pianki o wyższej gęstości pozornej, zaś twardość nie jest jedynym miernikiem jakości pianki. Z tego powodu w naszej ofercie znaleźć można pianki o bardzo zróżnicowanych parametrach, np. VPPT1615 (niska gęstość i mała twardość), VPPT4870 (wysoka gęstość, wysoka twardość), VPPT2550 (średnia gęstość, wysoka twardość), VPPT2315 (średnia gęstość, mała twardość, wysoka elastyczność) i wiele innych.

Pianki Standardowe VITAPOL VPPT

Generalnie można zalecić, w zależności od zastosowania, następujące gęstości minimalne:

  • 35 kg/m3 – podstawowe części siedzisk
  • 30 kg/m3 – dolna część oparcia
  • 25 kg/m3 – wyściółki sprężyn lub twardszych pianek, oparcia
  • 14 kg/m3 – wyściółki obić, poduszki ogrodowe

Pianki Standardowe VITAPOL VPPT (wybrane typy) posiadają Atesty i Certyfikaty wymagane przez IKEA.

Więcej informacji : brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com

Newsletter