Pianki dla przemysłu obuwniczego

Pianki viscoelastyczne oprócz struktury otwartokomórkowej poliuretanu spienionego posiadają dodatkową bardzo interesującą cechę – możliwość reagowania na temperaturę.

W praktyce reagowanie pianki na temperaturę ciała człowieka i poszczególne punkty podparcia powoduje, że staje się ona bardziej miękka w częściach uciskanych i cieplejszych – co zapewnia równomierne rozłożenie punktów podparcia. To znaczy, że pianka dopasowuje się do kształtu ciała, ponieważ jej sprężystość wzrasta wraz z temperaturą.

Między innymi dlatego pianki viscoelastyczne znajdują bardzo szerokie zastosowanie przy produkcji komfortowych materacy, specjalistycznych materacy medycznych , poduszek anatomicznych i innych artykułów o bardzo wysokim komforcie użytkowania.

Pianki viscoelastyczne stosować można również w nakładkach zmiękczających, które zwiększają wygodę mebli tapicerowanych.

Pianki „leniwe” LAZY FOAM lub „pianki z pamięcią” MEMORY FOAM, VISCOELASTIC FOAM, VASCO FOAM – z uwagi na jej cechę charakterystyczną, czyli powolny samoistny powrót do pierwotnego kształtu, to często spotykane w branży nazwy pianki viscoelastycznej. Czas powrotu określany w sekundach [s] jest jednym z parametrów fizykomechanicznych dla pianek viscoelastycznych.

Każda partia produkcyjna pianek viscoelastycznych testowana jest w lokalnym laboratorium kontroli jakości Vita pod katem własności fizykomechanicznych oraz trudnopalności według stosownych Norm międzynarodowych. Dodatkowo w okresie 6-12 miesięcy od produkcji są testowane również w uznanym zewnętrznym laboratorium, w celu uzyskania wymaganego Certyfikatu Trudnopalności.

W naszej ofercie:

Pianki poliuretanowe PUR otwartokomórkowe w nawoju o szerokości do 2400 mm i w zakresie grubości od 2mm do 20 mm. W tym:

Pianki poliestrowe;

–  do laminacji płomieniowej

Pianki polieterowe;

– do laminacji klejowej

Pianki poliuretanowe PUR laminowane:

–  pianki laminowane z różnorodnym materiałem lub pianka z pianką jako elementy obuwia takie jak wyściółki wnętrz jak i elementów zewnętrznych obuwia

Więcej informacji: brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com

Newsletter