Vita Polymers Poland

Vita Polymers Poland (VPP) należy do The Vita Group – światowego lidera produkcji i przetwórstwa tworzyw polimerowych. Obecnie Grupa VITA działa w 20 krajach integrując 60 firm w dywizjach biznesowych.

W ramach kluczowej działalności VPP przynależy do Dywizji Northen Europe. The Vita Group jest największym w Europie dostawcą pianek komfortowych do produkcji mebli tapicerowanych i materacy. Wynikiem wieloletnich działań inwestycyjnych Grupy Vita w Polsce posiadamy dwie nowoczesne fabryki elastycznej pianki poliuretanowej – w Brzegu Dolnym i Lublinie. Obie prowadzą wysokotonażową produkcję pianki metodą ciągłą polimeryzacji w bloku oraz przetwórstwo elastycznych pianek poliuretanowych. W ramach działalności VPP funkcjonują 3 zakłady specjalistycznego przetwórstwa pianek blokowych zlokalizowane w Szymanowie, Żarach i Lublinie. Zakład Produkcji Pianki w Brzegu Dolnym, będący również siedzibą spółki Vita Polymers Poland, zbudowany od podstaw w roku 1994, utrzymuje status jednego z najnowocześniejszych w Europie.

25 LAT Vita Polymers Poland Zakład Produkcji Pianki w Brzegu Dolnym

Najnowsze rozwiązania technologiczne zastosowane przez Vita już na etapie projektowania fabryk, będące efektem prawie 70-letniego doświadczenia Grupy, pozwalają na produkcję najwyższej jakości pianek poliuretanowych w szerokim programie własności, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie Ochrony Środowiska naturalnego oraz zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Zakład w Lublinie, uruchomiony według standardów THE VITA GROUP w roku 1996, wdraża nowoczesne i bezpieczne rozwiązania technologiczne w zakresie produkcji pianki. Ponadto wyznaczony w Zakładzie sektor odpowiadający za specjalistyczne przetwórstwo pianek zapewnia optymalizację logistyki dostaw i elastyczność obsługi Klientów w specyficznym obszarze rynku. W roku 2001 Grupa Vita uruchomiła również nowoczesny zakład produkcji polimerów ciekłych w Brzegu Dolnym. VITA LIQUID Polymers dostarcza szeroką gamę produktów ciekłych na bazie PCV i lateksu, w tym kleje wodne dla przemysłu meblarskiego i kleje hotmelt.

Newsletter