Produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej

Vita Polymers Poland konsekwentnie i pro-aktywnie rozwija procesy i zdolności produkcyjne w zakresie zaawansowanego przetwórstwa pianek w zakładach w Lublinie, Szymanowie k/Wrocławia i Żarach. Specjalistyczne maszyny i urządzenia sterowane numerycznie pozwalają realizować praktycznie wszystkie najbardziej skomplikowane formy przestrzenne, wykroje i formatki z pianki poliuretanowej – optymalizując proces poprzez komputerowe projektowanie rozkrój bloku również w tzw. 3D – trzech wymiarach.

Oprócz obróbki pianek poprzez modelowanie przestrzenne i cięcie pianki poliuretanowej, VPP posiada również duże możliwości prefabrykacji poprzez łączenie materiałów o różnych własnościach i formie – łączenie klejami wodnymi – np. produkcja gotowych siedzisk sprężynowo-piankowych czy wkładów do materacy, prefabrykacja kompozytowa i przestrzenna oparć meblowych, oklejanie włókniną puszystą itp. W zakładach przetwórstwa specjalistycznego VPP pracuje załoga z bardzo dużym doświadczeniem praktycznym. Owocuje to m.in. fachowym doradztwem w zakresie doboru optymalnego rozwiązania projektowego, materiałowego i technicznego celem uzyskania pożądanej formy i funkcji wyrobu. Z uwagi na szeroką gamę materiałów i zwykle skomplikowany program produkcji bardzo istotnym aspektem jest tu wysoki standard organizacji, planowania, logistyki wewnętrznej i logistyki dostaw do Klientów. Wszystkie wymienione atuty pozwalają dostarczać wyroby w pełni spełniające oczekiwania Klientów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższej jakości, optimum kosztowego i terminowości dostaw.

Tagi: przetwórstwo pianki poliuretanowej, formatki z pianki poliuretanowej, wykroje z pianki poliuretanowej, cięcie pianki poliuretanowej