Produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej

Vita Polymers Poland konsekwentnie i pro-aktywnie rozwija procesy i zdolności produkcyjne w zakresie zaawansowanego przetwórstwa pianek w zakładach w Lublinie, Szymanowie k/Wrocławia i Żarach. Specjalistyczne maszyny i urządzenia sterowane numerycznie pozwalają realizować praktycznie wszystkie najbardziej skomplikowane formy przestrzenne, wykroje i formatki z pianki poliuretanowej – optymalizując proces poprzez komputerowe projektowanie rozkrój bloku również w tzw. 3D – trzech wymiarach.

Cięcie pianki poliuretanowej: profesjonalne formatki i wykroje

Nasz rozbudowany park maszyn oraz urządzenia, którymi dysponujemy, pozwalają nam na precyzyjne cięcie bloków, robienie wycięć w oparciu o formatki oraz frezowanie. Pracując na sprzęcie najwyższej jakości, możemy wykonać na życzenie klientów dowolny wykrój. Dysponujemy formatkami z pianki poliuretanowej, które usprawniają otrzymanie produktu finalnego i ułatwiają dobranie odpowiedniego kształtu.

Przetwórstwo pianki poliuretanowej

Cięcie na podstawie wykroju wykonują nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, którzy zdają sobie sprawę z tego, że w tej pracy nie ma miejsca na najdrobniejsze pomyłki. Perfekcyjne wykroje z pianki poliuretanowej to coś, co wyróżnia nasze zakłady oraz przekłada się na wysokie zaufanie Klientów z różnych branż. Przetwórstwo materiałów i cięcie przy użyciu formatek to także sposób na szybką obróbkę oraz gwarancja terminowego wywiązania się z umowy. Zadowolenie naszych Klientów to dla nas priorytet, pomaga nam w tym zachowanie najwyższych standardów produkcyjnych. Wykonywane przez nas cięcia przy użyciu formatek pozwala nam także na optymalizację procesów związanych z przetwórstwem i jeszcze sprawniejsze zarządzanie zleceniami. Skrócony czas oczekiwania na cięte elementy z pianki to kolejny atut, który przemawia za nawiązaniem z nami współpracy.

Zaletą przetwórstwa bazującego na gotowych szablonach: wykrojach oraz formatkach jest to, że Klient otrzymuje element poliuretanowy o idealnym kształcie, dopasowanym do potrzeb. Gotowy produkt można natychmiast wykorzystać do produkcji, przyspieszając i usprawniając kierowanie pracami. Gwarancją precyzji w przypadku naszych zakładów są nie tylko wykwalifikowani pracownicy, ale też najnowocześniejsze technologie. To one pozwalają nam na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, wykrojów oraz formatek. W codziennej pracy towarzyszą nam m.in. specjalne programy do komputerowego projektowania formatek.

Przetwórstwo pianki poliuretanowej

Oprócz obróbki pianek poprzez modelowanie przestrzenne i cięcie pianki poliuretanowej, VPP dysponuje również dużymi możliwościami prefabrykacji poprzez łączenie materiałów o różnych własnościach i formie – łączenie klejami wodnymi – np. produkcja gotowych siedzisk sprężynowo-piankowych czy wkładów do materacy, prefabrykacja kompozytowa i przestrzenna oparć meblowych, oklejanie włókniną puszystą itp.

W zakładach przetwórstwa specjalistycznego VPP pracuje załoga z bardzo dużym doświadczeniem praktycznym. Owocuje to m.in. fachowym doradztwem w zakresie doboru optymalnego rozwiązania projektowego, materiałowego i technicznego celem uzyskania pożądanej formy i funkcji wyrobu. Z uwagi na szeroką gamę materiałów i zwykle skomplikowany program produkcji bardzo istotnym aspektem jest tu wysoki standard organizacji, planowania, logistyki wewnętrznej i logistyki dostaw do Klientów. Wszystkie wymienione atuty pozwalają dostarczać wyroby w pełni spełniające oczekiwania Klientów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższej jakości, optimum kosztowego i terminowości dostaw.

Cięcie wyrobów poliuretanowych i ich obróbka to nie wszystko

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Kontaktując się z nami dowiedzą się Państwo więcej na temat metod przetwórstwa oraz wykrojów, których wykorzystanie polecamy. Polegając na naszym wieloletnim doświadczeniu w pracy z pianką oraz jej obróbką, jesteśmy w stanie wskazać najlepsze rozwiązania. Przetwórstwo, korzystanie z wykrojów daje wiele możliwości, o czym mogą się Państwo przekonać.

Oprócz wszelkich prac związanych z szeroko pojętym przetwórstwem, oferujemy bogaty wybór pianek poliuretanowych najwyższej próby, charakteryzujących się znakomitymi właściwościami. Nasze produkty wykorzystywane są m.in. przez branżę meblarską, której przedstawiciele cenią nasze wyroby za solidność, trwałość i elastyczność.

Produkcja gąbek w naszych zakładach odbywa się z poszanowaniem środowiska – staramy się nie wpływać na degradację przyrody i m.in. rozsądnie zagospodarowujemy odpadki poprodukcyjne. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcą Państwo poświęcić chwilę na zapoznanie się z naszymi produktami.

Tagi: przetwórstwo pianki poliuretanowej, formatki z pianki poliuretanowej, wykroje z pianki poliuretanowej, cięcie pianki poliuretanowej

Newsletter