Producent pianki poliuretanowej
Vita Polymers Polska

Vita Polymers Poland zarówno w Zakładzie w Brzegu Dolnym jak i Zakładzie w Lublinie produkuje elastyczne pianki poliuretanowe (polieterowe) metodą ciągła w postaci bloku długiego – proces polimeryzacji w bloku . Nowoczesna technologia MAXFOAM umożliwia wytwarzanie tzw. bloku szerokiego o niemal idealnie płaskich powierzchniach ścian bocznych. Zastosowany system spłaszczania i wyrównywania górnej powierzchni bloku PINTOMAX zdecydowanie polepsza geometrię bloków przez co zdecydowanie zmniejsza udział ścinek powstających przy rozkroju oraz poprawia jednorodność własności fizykomechanicznych pianki wewnątrz bloku.

Jako producent pianki poliuretanowej, wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku – biorąc jednocześnie pod uwagę względy ochrony środowiska, w roku 1999 w Zakładzie VPP w Brzegu uruchomiony został nowoczesny ciąg technologiczny produkcji tzw. pianek lekkich. Spienianie przy pomocy ciekłego dwutlenku węgla – metoda NOVAFLEX, pozwala na otrzymywanie pianek o gęstości 14kg/m3 przy jednoczesnym wyeliminowaniu z procesu produkcyjnego związków uciążliwych dla środowiska naturalnego.

Producent dbający o jakość

Program produkcji pianek polieterowych obejmuje aktualnie ponad 35 typów materiałów o bardzo zróżnicowanej gamie własności fizykomechanicznych, w zakresie gęstości od 14/kgm3 do 40 kg/m3.

Zarówno Zakład w Brzegu Dolnym jak i w Lublinie posiadają w pełni wyposażone laboratoria badawcze. Bieżącej kontroli poddawane są zarówno surowce do produkcji pianek jak również wszystkie partie produkcyjne. Kontrola jakości w Vita Polymers Poland jest jednym z najważniejszych elementów Systemu Zapewnienia Jakości i podlega bezpośrednio w organizacji zarządowi firmy.

Pianka poliuretanowa jako stosunkowo drogi materiał przestrzenny cechuje się wysokim wskaźnikiem kosztów transportu i magazynowania. Vita Polymers Poland posiada własną bazę transportową, wyspecjalizowana w szybkim i skutecznym działaniu. Dlatego Klienci mogą zawsze liczyć na profesjonalny serwis i dostawy „just in time” nie ponosząc zbędnych kosztów utrzymywania zapasów i generowania zbędnych kosztów.

Nowoczesne linie produkcyjne

Wychodząc naprzeciw nowym tendencjom w technologii przetwórstwa – konwersji pianek poliuretanowych, szczególnie w obszarze produkcji mebli, materacy oraz wyrobów nietypowych, producent pianek poliuretanowych Vita Polymers Poland konsekwentnie angażuje się w proces przetwórstwa specjalistycznego, inwestując w coraz to nowocześniejsze maszyny i urządzenia sterowane numerycznie służące do obróbki przestrzennej i prefabrykacji materiałów. Zarówno Oddział VPP w Szymanowie jak i Zakład w Lublinie dysponują nowoczesnym sprzętem pozwalającym zrealizować praktycznie każde zamówienie Klienta, począwszy od prostych elementów płytowych poprzez skomplikowane formatki przestrzenne 3D do prefabrykatów kompozytowych i modułów sprężynowo – piankowych włącznie.

Newsletter