O firmie

Vita Polymers Poland zarówno w Zakładzie w Brzegu Dolnym jak i Zakładzie w Lublinie produkuje elastyczne pianki poliuretanowe ( polieterowe) metodą ciągła w postaci bloku długiego – proces polimeryzacji w bloku . Nowoczesna technologia MAXFOAM umożliwia wytwarzanie tzw. bloku szerokiego o niemal idealnie płaskich powierzchniach ścian bocznych. Zastosowany system spłaszczania i wyrównywania górnej powierzchni bloku PINTOMAX zdecydowanie polepsza geometrię bloków przez co zdecydowanie zmniejsza udział ścinek powstających przy rozkroju oraz poprawia jednorodność własności fizykomechanicznych pianki wewnątrz bloku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku – biorąc jednocześnie pod uwagę względy ochrony środowiska, w roku 1999 w Zakładzie VPP w Brzegu uruchomiony został nowoczesny ciąg technologiczny produkcji tzw. pianek lekkich . Spienianie przy pomocy ciekłego dwutlenku węgla – metoda NOVAFLEX, pozwala na otrzymywanie pianek o gęstości 14kg/m3 przy jednoczesnym wyeliminowaniu z procesu produkcyjnego związków uciążliwych dla środowiska naturalnego.

Program produkcji pianek polieterowych obejmuje aktualnie ponad 35 typów materiałów o bardzo zróżnicowanej gamie własności fizykomechanicznych, w zakresie gęstości od 14/kgm3 do 40 kg/m3.

Zarówno Zakład w Brzegu Dolnym jak i w Lublinie posiadają w pełni wyposażone laboratoria badawcze. Bieżącej kontroli poddawane są zarówno surowce do produkcji pianek jak również wszystkie partie produkcyjne. Kontrola jakości w Vita Polymers Poland jest jednym z najważniejszych elementów Systemu Zapewnienia Jakości i podlega bezpośrednio w organizacji zarządowi firmy.

Pianka poliuretanowa jako stosunkowo drogi materiał przestrzenny cechuje się wysokim wskaźnikiem kosztów transportu i magazynowania. Vita Polymers Poland posiada własną bazę transportową, wyspecjalizowana w szybkim i skutecznym działaniu. Dlatego Klienci mogą zawsze liczyć na profesjonalny serwis i dostawy „just in time” nie ponosząc zbędnych kosztów utrzymywania zapasów i generowania zbędnych kosztów.

Wychodząc naprzeciw nowym tendencjom w technologii przetwórstwa – konwersji pianek poliuretanowych, szczególnie w obszarze produkcji mebli, materacy oraz wyrobów nietypowych, Vita Polymers Poland konsekwentnie angażuje się w proces przetwórstwa specjalistycznego, inwestując w coraz to nowocześniejsze maszyny i urządzenia sterowane numerycznie służące do obróbki przestrzennej i prefabrykacji materiałów. Zarówno Oddział VPP w Szymanowie jak i Zakład w Lublinie dysponują nowoczesnym sprzętem pozwalającym zrealizować praktycznie każde zamówienie Klienta, począwszy od prostych elementów płytowych poprzez skomplikowane formatki przestrzenne 3D do prefabrykatów kompozytowych i modułów sprężynowo – piankowych włącznie.