Elastyczne pianki poliuretanowe Graphite

Nasza firma już od wielu lat zajmuje się dostarczaniem elastycznych pianek poliuretanowych. Prezentowane produkty są wytwarzane z bardzo jakościowych i wytrzymałych materiałów, co sprawia, że mogą być użytkowane nawet przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Dzięki znakomitemu wykonaniu tego typu akcesoria mogą być wykorzystywane w wielu branżach i obszarach, takich jak transport, produkcja mebli czy też środki higieniczne.

Pianki elastyczne typu METZOPROTECT (MP) stosowane są na siedzenia samolotowe, posiadają atesty brytyjskie (Bunsen Burner Test, Karosene Burner Test, Airbus Technical Specyfication).

Pianki elastyczne typu TRANSPROTECT (TP) stosowane są od wielu lat na siedzenia w transporcie publicznym kołowym i szynowym, posiadają atesty wymagane przez Koleje brytyjskie i amerykańskie oraz Certyfikat Ministerstwa Obrony UK.

Elastyczne pianki poliuretanowe GRAPHITE w zależności od typu pianki posiadają przenikalność powietrza od 100 do 350l/min.

Każda partia produkcyjna pianek GRAPHITE testowana jest w lokalnym laboratorium kontroli jakości Vita pod katem własności fizykomechanicznych oraz trudnopalności według stosownych Norm międzynarodowych i branżowych. Dodatkowo w okresie 6-12 miesięcy wykonywane są dodatkowe testy w uznanym zewnętrznym laboratorium, w celu uzyskania wymaganego Certyfikatu Trudnopalności.

W naszej ofercie: Pianki GRAPHITE w przedziale gęstości pozornej od 40 do 65 kg/m3.

Więcej informacji: brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com

Pianki elastyczne – szerokie zastosowanie

Elastyczne pianki poliuretanowe znajdują swoje szerokie zastosowanie w wielu obszarach. Przede wszystkim są wykorzystywane w transporcie. Stanowią zabezpieczenie różnego rodzaju przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi upadkami lub wibracjami w czasie przewozu. Możliwość wycięcia gąbek dokładnie w kształt przewożonego przedmiotu sprawia, że jest on w znakomity sposób chroniony nie tylko przed zarysowaniami i stłuczeniami, ale również przed wahaniami temperatur czy też wilgocią. Elastyczne pianki poliuretanowe bowiem świetnie pochłaniają wilgoć.

Oprócz tego elastyczne pianki poliuretanowe są stosowane także w przemyśle meblowym. Często się zdarza, że to właśnie tego typu materiały stanowią wyposażenie kanap, foteli lub materacy znajdujących się w naszych domach. Bardzo ważną cechą pianek poliuretanowych jest to, że charakteryzują się doskonałą izolacją akustyczną. Właśnie z tego powodu tak często można je zobaczyć w studiach nagrań, pokojach odsłuchowych czy też w salach widowiskowych. Tego typu produkty tłumią echo, a tym samym zapewniają znakomite wrażenia dźwiękowe.

Elastyczny poliuretan – znakomita jakość wykonania

W swojej pracy z poliuretanem wykorzystujemy nowoczesne zaplecze maszynowe, które jest gwarancją niezwykłej precyzji podczas produkcji. Urządzenia są wyposażone w jakościowe narzędzia, które dbają o to, aby pianki elastyczne na krawędziach były gładkie i nie posiadały charakterystycznych wyszarpań. Oprócz tego nowoczesny system, który obsługuje maszynę dba o to, aby na koniec procesu produkcyjnego powstawało możliwie najmniej odpadów. Kadra niezwykle doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników nieustannie troszczy się o to, aby zlecenia były realizowane w bardzo krótkim czasie oczekiwania.

Szeroka oferta firmy

Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych produktów dla swoich potrzeb. Szeroka propozycja przedsiębiorstwa, a także przeprowadzone na przestrzeni ostatnich lat liczne realizacje dają nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów pod względem funkcjonalności oraz jakości wykonania akcesoriów. Elastyczne pianki poliuretanowe? Wypróbuj produkty z oferty Vita Polymers Polska.

Newsletter