Pianki do izolacji akustycznych

Pianki poliuretanowe VITAPOL  otwartokomórkowe PUR

Podstawową zaletą pianki PUR jest jej otwarta komórka i to właśnie budowa zapewnia jej nietypowe właściwości. Tego typu pianki są doskonałym elementem  różnego rodzaju izolacji akustycznej.

W tym zakresie oferujemy kilka rodzajów płyt izolacyjnych: płaskie oraz profilowane (tzw. „egg shaped” i „piramidki”), które mają wyższą zdolność absorbcji dźwięku oraz w różnych zakresach częstotliwości fal dźwiękowych. Pianki do zastosowań akustycznych z oferty VITA mogą posiadać warstwę samoprzylepną, dzięki której montaż izolacji  jest łatwy i przyjemny.

Układy akustyczne na bazie pianek stosuje się m.in. w pokojach odsłuchowych, studiach nagraniowych ,  salach widowiskowych oraz w mieszkaniach osób prywatnych. Ponadto nasze wygłuszenia świetnie sprawdzają się przy redukcji hałasu generowanego przez maszyny przemysłowe, układy wentylacyjne, agregaty prądotwórcze i inne urządzenia np. klimatyzatory.

Pianki VITAPOL świetnie sprawdzają się do uszczelniania stolarki okiennej i drzwiowej oraz  pianki pod gąsiory dachowe, kliny dachowe, itp.

Więcej informacji: brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com