Pianki filtracyjne retykulowane otwartokomórkowe

W naszej ofercie dostępne są pianki retykulowane polieterowe oraz CALIPORE ® produkowane w ramach organizacji THE VITA GROUP.

Podczas unikalnego na europejską skalę i wysoce zaawansowanego procesu retykulacji – wszystkie cele/komórki znajdujące się wewnątrz pianki zostają otwarte w sposób mechaniczny przy zastosowaniu eksplozji. Surowiec piankowy w postaci bloku lub nawoju umieszczany jest w specjalnej komorze reaktora. Do niego wprowadza się w odpowiedniej dozie wodór oraz tlen w postaci gazowej. Tak sporządzona mieszanka reakcyjna zostaje zdetonowana za pomocą pojedynczej iskry elektrycznej w kontrolowanej eksplozji, która rozrywa ścianki komórek pianki. W ten sposób zgodnie z zachowaniem starannej dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo człowieka oraz środowiska naturalnego powstają pianki filtracyjne.

Pianki filtracyjne retykulowane i ich unikalne właściwości stanowią nieustanną inspirację dla projektantów oraz inżynierów. Dlatego cieszą się zainteresowaniem wśród bardzo szerokiego spektrum odbiorców oraz możliwością różnorodnego zastosowania, począwszy od implementacji w filtrach powietrza, wody i płynów w samochodach czy motocyklach crossowych do wysoce komfortowych produktów (materace, nautyka, meble ogrodowe), a także specjalnych aplikacji w medycynie.

W ofercie posiadamy pianki: poliestrowe w postaci bloków, płyt, kształtek, nawoju.

Najlepszej jakości pianki filtracyjne retykulowane – trwałość i wytrzymałość

Jak można wywnioskować z nazwy, pianka retykulowana to taka, która powstała poprzez retykulację − proces omówiony powyżej. Dzięki zachowaniu wysokiej precyzji podczas jej wytwarzania stanowi ona materiał odporny na czynniki zewnętrzne, uszkodzenia mechaniczne czy wszelkiego rodzaju zniszczenia. Z tego względu jest chętnie stosowana w wielu branżach – stanowi rozwiązanie, które charakteryzuje wysoka skuteczność, trwałość oraz wytrzymałość. Nie zużywa się zbyt szybko, tak więc długoterminowo pełni swoją funkcję. Co więcej, pianka filtracyjna może służyć do oczyszczania substancji stałych, cieczy lub gazów, a jednocześnie posiada dużą przepustowość. W procesie jej produkcji dbamy o każdy szczegół, tak żeby klient otrzymał profesjonalnej jakości produkt o szerokich możliwościach jego wykorzystania, czy to w celu prywatnym, czy też biznesowym.

Uniwersalna pianka filtracyjna – zastosowanie

Ze względu na jej właściwości, może być wykorzystywana do przefiltrowywania substancji w różnych stanach skupienia. Na co dzień stosuje się ją więc w urządzeniach oczyszczających powietrze czy też wodę. Idealnie sprawdza się w filtrach umieszczanych w różnego rodzaju maszynach, sprężarkach czy też pojazdach motoryzacyjnych. Również we wszelkiego typu akwenach niezbędne bywa usunięcie z wody zanieczyszczeń. Z tego względu pianka filtracyjna stosowana jest w basenach, oczkach wodnych czy prywatnych stawach. Tak wiele możliwości jej wykorzystania sprawia, że stanowi popularny na rynku produkt, którego poszukują przedstawiciele wielu branż oraz klienci indywidualni. W ofercie oprócz pianki posiadamy też gąbki filtracyjne, które spełniają podobne zadanie. W skuteczny sposób oczyszczają zbiorniki z zanieczyszczeń, zarówno tych pochodzenia naturalnego, jak i chemicznego. Ich rolą jest pochłanianie na przykład resztek pokarmu ryb oraz neutralizacja wszelkich pozostałych substancji znajdujących się w wodzie, szkodliwych dla organizmów żywych. Dzięki temu te mogą prawidłowo się rozwijać.

Wielu klientów poszukuje produkowanych przy zachowaniu najwyższych standardów jakości materiałów, takich jak pianki filtracyjne retykulowane. Aby bez zarzutu pełniły one swoje zadanie, muszą być tworzone z zastosowaniem odpowiedniej metody oraz licznych środków ostrożności. Na każdym etapie ich wytwarzania dbamy, żeby te warunki były spełnione. Dzięki temu oferujemy klientom profesjonalne i gotowe do szerokiego wykorzystania produkty.

 

Więcej informacji : brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com

Newsletter