The Vita Group członkiem United Nations Global Compact

31/08/2023

The Vita Group, w skład której wchodzi Vita Polymers Poland, została włączona do inicjatywy ONZ znanej jako United Nations Global Compact. Inicjatywa ta zrzesza ponad 15 tysięcy firm z ponad 160 krajów oraz 70 sieci lokalnych. Dba ona o realizację celów zrównoważonego rozwoju przygotowanych przez ONZ, takich jak ochrona i przeciwdziałanie degradacji środowiska, społeczna odpowiedzialność i respektowanie praw człowieka oraz ład korporacyjny.

Ponadto United Nations Global Compact wspomaga praktyki mające na celu zwalczanie ubóstwa i nierówności oraz dąży do budowania lepszego świata dla przyszłych pokoleń.

Vita Polymers Poland skrupulatnie wypełnia te cele, dbając o dobrobyt pracowników oraz proponując innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy stanu środowiska. Zakłady Vita Polymers Poland produkują między innymi piankę BIO®, której składniki pochodzą z roślinnych polioli, przez co jest ona biodegradowalna. Co więcej, w ofercie można znaleźć także pianki wyprodukowane ze ścinek z dodatkiem płynnych polimerów, dzięki czemu pianki są niezwykle wytrzymałe. Jednocześnie taki recykling pozwala na znaczne zmniejszenie ilości odpadów.

 

Newsletter