Pianki akustyczne
Gąbki do izolacji akustycznych / wytłumienia dźwięków

Pianki poliuretanowe VITAPOL otwartokomórkowe PUR

Podstawową zaletą pianki PUR jest jej otwarta komórka i wyjątkowa budowa zapewniająca szereg nietypowych właściwości. Tego typu pianki są doskonałym elementem różnego rodzaju izolacji akustycznej.

W tym zakresie oferujemy kilka rodzajów płyt izolacyjnych: płaskie oraz profilowane (tzw. „egg shaped” i „piramidki”), które mają wyższą zdolność absorbcji dźwięku w różnych zakresach częstotliwości fal dźwiękowych. Pianki do zastosowań akustycznych z oferty VITA mogą posiadać warstwę samoprzylepną, dzięki której montaż izolacji jest łatwy i przyjemny.

Układy akustyczne na bazie pianek stosuje się m.in. w pokojach odsłuchowych, studiach nagraniowych, salach widowiskowych oraz w mieszkaniach osób prywatnych. Ponadto nasze wygłuszenia świetnie sprawdzają się przy redukcji hałasu generowanego przez maszyny przemysłowe, układy wentylacyjne, agregaty prądotwórcze i inne urządzenia, np. klimatyzatory.

Pianki o właściwościach akustycznych w ofercie:

Ponadto Pianki VITAPOL świetnie sprawdzają się do uszczelniania stolarki okiennej i drzwiowej oraz pianki pod gąsiory dachowe, kliny dachowe itp.

Co zapewnia pianka poliuretanowa? Izolacja akustyczna na najwyższym poziomie

Na co dzień do naszych uszu dociera cała masa różnorodnych dźwięków. Niektóre są przyjemne dla ucha, inne trochę mniej, jeszcze inne uchodzą za drażniące. Choć wiele z nich nie przeszkadza w wykonywaniu różnego rodzaju obowiązków, istnieje sporo takich, których docieranie warto byłoby ograniczyć. W tym celu idealnie sprawdza się piankowa izolacja akustyczna. Dzięki niej pomieszczenie można wyciszyć, tak aby odgłosy, które powstają na przykład w wyniku pracy maszyn, nie przeszkadzały osobom pracującym w biurach na terenie jednego obiektu. Co więcej, jest też wiele dźwięków, które mogą być szkodliwe dla narządu słuchu. Z tego względu pomieszczenia, w których się one wydobywają, powinny być odpowiednio wygłuszone. Profesjonalna izolacja gwarantuje przede wszystkim skuteczny, lecz i długotrwały efekt. Nie tylko ściany wyłożyć można materiałem zapewniającym wyciszenie dźwięków. Nadaje się on ponadto do uszczelniania drzwi i okien, przez które też przedostaje się hałas.

Gdzie najczęściej stosowane są pianki akustyczne? Przestrzeń prywatna i służbowa

Z oferowanych przez nas materiałów izolacyjnych chętnie korzystają klienci indywidualni oraz biznesowi. Zależnie od swoich potrzeb, tego typu pianką wyciszyć można różnego rodzaju pomieszczenia. Idealnie sprawdza się ona w studiach nagraniowych, gdzie jakość dźwięku jest szczególnie ważna, jak i w firmach, w których pracują maszyny, w tym w halach produkcyjnych. Dzięki skutecznemu wygłuszeniu można osiągnąć odpowiednie warunki pracy. Z tego względu piankowa izolacja akustyczna jest bardzo często wykorzystywana przez artystów, w szczególności muzyków, producentów muzycznych posiadających własny lokal przystosowany do realizowania nagrań czy przez osoby odpowiedzialne za przygotowywanie do użytku przestrzeni służbowych, w których w wyniku pracy maszyn powstają zbyt donośne dźwięki.

Nasza pianka poliuretanowa=izolacja akustyczna – to sprawdzone rozwiązanie, które przebija tradycyjne gąbki akustyczne. Nieskomplikowane i skuteczne wygłuszenie w domu, w biurze lub w hali produkcyjnej przy pomocy akustycznej pianki poliuretanowej VITAPOL: otwartokomórkowe PUR. Bez wątpienia warto w tym celu zaopatrzyć się w dostępne w ofercie, powstające z zachowaniem najwyższych standardów jakości piankowe izolacje akustyczne. Idealnie sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie dźwięki powinny zostać wyciszone.

Więcej informacji : brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com

Newsletter