Pianki viscoelastyczne oprócz struktury otwartokomórkowej poliuretanu spienionego posiadają dodatkową bardzo interesującą cechę – możliwość reagowania na temperaturę.
W praktyce reagowanie pianki visco na temperaturę ciała człowieka i poszczególne punkty podparcia powoduje, że staje się ona bardziej miękka w częściach uciskanych i cieplejszych. Zapewnia to równomierne rozłożenie punktów podparcia – pianka dopasowuje się do kształtu ciała ponieważ jej sprężystość, wzrasta wraz z temperaturą.
Między innymi dlatego pianka visco ma bardzo szerokie zastosowanie przy produkcji komfortowych materacy, specjalistycznych materacy medycznych, poduszek anatomicznych i innych artykułów o bardzo wysokim komforcie użytkowania.
Pianki viscoelastyczne stosować można również do uzyskania wyjątkowych cech komfortu mebli tapicerowanych poprzez nakładki zmiękczające.
Pianki „leniwe” LAZY FOAM lub „pianki z pamięcią” MEMORY FOAM, VISCOELASTIC FOAM, VASCO FOAM – to często spotykane w branży nazwy pianki viscoelastycznej z uwagi na jej specyficzną własność a mianowicie jej powolny samoistny powrót do pierwotnego kształtu. Czas powrotu określany w sekundach [s] jest jednym z parametrów fizykomechanicznych dla pianek viscoelastycznych.
Każda partia produkcyjna pianek viscoelastycznych testowana jest w lokalnym laboratorium kontroli jakości Vita pod kątem własności fizykomechanicznych oraz trudnopalności według stosownych Norm międzynarodowych. Dodatkowo w okresie 6-12 miesięcy wykonywane są testy w uznanym zewnętrznym laboratorium, w celu uzyskania wymaganego Certyfikatu Trudnopalności.
Pianka VISCO oraz pianki wiskoelastyczne trudnopalne w przedziale gęstości pozornej od 40 do 75 kg/m3.
Więcej informacji: brzegdolnysales@thevitagroup.com, brzegdolnytech@thevitagroup.com